De meeste mensen bouwen momenteel hun pensioen op via een middelloonregeling. Het aantal deelnemers in een premieovereenkomst neemt de laatste jaren echter snel toe. Bouwt u pensioen op in een premieovereenkomst dan bent u verplicht om uiterlijk op de pensioeningangsdatum het opgebouwde pensioenkapitaal in één keer om te zetten in een levenslange vaste pensioenuitkering. Nu is het pensioenresultaat dan afhankelijk van de waarde van de beleggingsportefeuille op dat moment en vooral ook van de rentestand op dat moment. Bij een lage rentestand krijgt u voor uw opgebouwde pensioenkapitaal dan een relatief lage vaste pensioenuitkering terug. Het kabinet wil ervoor te zorgen dat ook deelnemers aan een premieovereenkomst tot een zo optimaal mogelijk pensioenresultaat kunnen komen. Dat kan eventueel wanneer deelnemers in de uitkeringsfase deels kunnen doorbeleggen, waardoor hun pensioen uiteindelijk hoger kan uitkomen. Het is de bedoeling dat hiervoor aangepaste wetgeving komt per 1 januari 2016.
Naar een betere pensioenopbouw met een premieovereenkomst
30 december 2014
Ook interessant
-
16 juni 2026
Eerste stap in vereenvoudiging winstbelastingen
Het ministerie van Financiën is een project gestart over de vereenvoudiging van de winstbelastingen. Ook ondernemers kunnen hun ervaringen met complexe fiscale regels of hoge administratieve lasten via een enquête delen met het ministerie.
-
16 juni 2026
Geen langere termijn UWV bij niet tijdig beslissen
Het UWV krijgt van rechtbank Den Haag geen langere termijn dan negen weken om een beslissing te nemen na een beroep tegen het uitblijven van een beslissing waarin medisch advies van een verzekeringsarts nodig is. Hoe kwam rechtbank Den Haag tot deze beslissing?