Dat addertje heet 'vervoer vanwege de werkgever'. Wanneer dit het geval is mag u alleen de onbelaste kilometervergoeding geven aan de bestuurder van de auto en niet aan de meerijders. Er is sprake van 'vervoer vanwege de werkgever' als u met een werknemer afspreekt dat hij met zijn eigen auto ook andere werknemers ophaalt. U mag de chauffeur van de auto dan wel een onbelaste vergoeding geven van maximaal € 0,19 voor de totale afstand - dus inclusief de omrijkilometers - maar niet de meerijders.
Een vergoeding aan de meerijders kan dus alleen als werknemers onderling afspraken maken over carpoolen en u zich hierin niet mengt. Let er wel op dat u in dat geval aan de bestuurder van de auto niet ook de omrijkilometers onbelast vergoed. De Belastingdienst ziet deze kilometers bij carpoolafspraken tussen werknemers onderling namelijk als privékilometers.
Onbelaste vergoeding ook voor de meerijder
Carpoolen is helemaal van deze tijd. Gezamenlijk rijden naar het werk is goed voor het milieu, over het algemeen gezellig en het bespaart benzine en andere kosten. Wist u dat u, naast de bestuurder van de auto ook de meerijdende werknemer een onbelaste kilometervergoeding van € 0,19 per kilometer mag geven? Er zit echter wel een klein addertje onder het gras.
Ook interessant
-
29 oktober 2026
Val jij onder het nieuwe toelatingsstelsel van de Wtta?
Per 1 januari 2027 treedt de Wet toelating terbeschikkingstelling van arbeidskrachten (Wtta) in werking. Is de Wtta op jou van toepassing en val jij daarmee onder het toelatingsstelsel? Dan moet je waarschijnlijk voor 31 december 2026 nog in actie komen!
-
29 oktober 2026
Vereenvoudiging inlenersaansprakelijkheid vanaf 2027
Vanaf 2027 kan de Belastingdienst eenvoudiger een inlener aansprakelijk stellen. De Belastingdienst krijgt dan de mogelijkheid om twee wettelijke vermoedens in te zetten.