Het was de bedoeling dat de 'Beschikking geen loonheffingen' in de loop van 2015 de huidige vier verschillende VAR's zou vervangen. Vanuit de praktijk is er echter veel kritiek, niet in de laatste plaats vanwege de medeverantwoordelijkheid van de opdrachtgever. Hierdoor zouden bonafide opdrachtgevers wellicht huiverig worden om zzp'ers in te huren. De Tweede Kamer heeft het kabinet nu verzocht om alternatieven voor de 'Beschikking geen loonheffingen' te onderzoeken. VNO-NCW en MKB-Nederland hebben al laten weten blij te zijn dat er naar een beter alternatief voor de VAR wordt gezocht. Volgens de ondernemingsorganisaties is dit zeker nodig nu volgens hen de 'Beschikking geen loonheffingen' onnodig en ondeugdelijk is.
Vervanging VAR tot nader order uitgesteld
23 december 2014
Ook interessant
-
1 mei 2026
Kosten woon- tevens werkkamer ook tijdens corona niet aftrekbaar
Zijn de huurkosten van een tijdens de coronacrisis als werkruimte gebruikte woonkamer aftrekbaar? Een gerechtshof oordeelde dat dit niet zo was en dat de coronacrisis dit niet anders maakte.
-
30 april 2026
Arbeidsovereenkomst bij uurtarief tot € 38?
Op 21 april 2026 heeft de Tweede Kamer ingestemd met het wetsvoorstel over het invoeren van een rechtsvermoeden van het bestaan van een arbeidsovereenkomst op basis van een uurtarief. De beoogde inwerkingtreding is 1 juli 2026.