Voorlopig blijft echter alles bij het oude. Zou de winstbox eerst nog per 2015 worden ingevoerd, het kabinet ziet hier nu vanaf. Na een integrale analyse lijken minder administratieve lasten namelijk onhaalbaar, economische effecten onduidelijk, neemt de complexiteit alleen maar toe, zijn voordelen ongewis en nadelen overduidelijk. De winstbox is, zoals het er nu naar uitziet, definitief van de baan.
Winstbox definitief van de baan
7 juli 2014
Er komt definitief geen aparte winstbox voor ondernemers. Na een integrale analyse ziet het kabinet af van de verdere uitwerking en invoering van deze speciale box voor de winst uit onderneming in de inkomstenbelasting.
Enkele jaren geleden ontstond het plan voor de winstbox: een aparte box - naast de drie bestaande boxen in de inkomstenbelasting - voor de winst van de IB-ondernemer. Een eigen, lager tarief voor winst uit onderneming zou dan mogelijk zijn, waarbij wel een aantal huidige ondernemersfaciliteiten - zoals de zelfstandigenaftrek en de mkb-winstvrijstelling - zouden sneuvelen. Met het afschaffen van ondernemersfaciliteiten zou wellicht ook het bewerkelijke urencriterium (u moet minimaal 1225 uur per jaar besteden aan uw onderneming) komen te vervallen.
Ook interessant
-
17 september 2026
Afkoop lijfrenten zonder revisierente bij langdurige arbeidsongeschiktheid
Wanneer je een lijfrente afkoopt, betaal je over de uitkering in principe belasting én revisierente. Als sprake is van langdurige arbeidsongeschiktheid is, onder voorwaarden, echter geen revisierente verschuldigd. De Belastingdienst heeft deze uitzondering nader toegelicht.
-
17 september 2026
Lagere verzuimboete bij vergelijkbaarheid bv met eenmanszaak
Een bv die te laat de aangifte Vpb 2022 indiende, kreeg van een rechtbank een lagere boete onder meer omdat de bv vergelijkbaar was met een eenmanszaak. Wat speelde in deze zaak?