Er is nog geen concreet plan om de belasting op nieuwe dieselauto's te verhogen. Hier is ook nog niet over gesproken, aldus de reactie van het kabinet. Maar wat niet is kan nog wel komen. Meer duidelijkheid volgt namelijk komende juni. Dan zal het kabinet de Autobrief 2.0 uitbrengen. In deze brief is opgenomen welke plannen het kabinet heeft met de autobelastingen voor de periode 2017-2020.
Hoezo belastingverhoging op dieselauto's?
Onrust onder dieselrijders. Op 3 februari 2015 verscheen namelijk in de Telegraaf het bericht dat het kabinet de aanval opent op nieuwe dieselauto's en dat een lastenverhoging voor dieselauto's in het verschiet ligt. Uit een kabinetsreactie blijkt nu dat er nog helemaal geen voorstellen in die richting zijn. U kunt als dieselrijder dan ook voorlopig opgelucht ademhalen.
Ook interessant
-
28 oktober 2026
Wijziging btw-teruggaaf voor niet-EU ondernemers
Vanaf 1 januari 2027 worden de btw-regels van de OSS aangepast. Een EU-land kan dan een niet in de EU gevestigde ondernemer, die EU-btw wil terugvragen en geen vaste inrichting in de EU heeft, verplichten om een fiscaal vertegenwoordiger aan te stellen.
-
28 oktober 2026
Geen landbouwvrijstelling voor melkveehouders tijdens vruchtwisseling
Melkveehouders verliezen de landbouwvrijstelling over de periode dat hun grond tijdelijk ter beschikking staat aan akkerbouwers of bollentelers voor vruchtwisseling. De staatssecretaris van Financiën geeft aan dat aanpassen of verruimen van de landbouwvrijstelling op dit punt niet voor de hand ligt, gezien de uitkomst van de evaluatie van de landbouwvrijstelling.